Newcastle and district amateur football league
  • Fixtures

McCalls Premier League
27/11/2021
Time Team vS Team Venue
14:00 Ballynagross vs Carryduff Athletic Mountain Quarter-Saul
14:00 Ballynahinch Olympic Town vs Rossglass County Kilmore Playing Fields
14:00 Killough vs Ardglass Millfield
McCalls Division 1
27/11/2021
Time Team vS Team Venue
14:00 Ballyvea II vs Kilmore Rec II Carginagh Road
14:00 Castlewellan Forest vs Ardglass II Bann Road
14:00 Celtic Bhoys Academy vs Strangford Ballyhornan
14:00 Drumaness Mills Reserves vs Mourne Rovers Meadowvale
14:00 Saintfield United III vs Ballynagross II Saintfield High School
McCalls Division 2
27/11/2021
Time Team vS Team Venue
14:00 Ballyvea III vs Saintfield United Swifts Carginagh Road
14:00 Dromara Village III vs Celtic Bhoys Athletic Bellsbridge
14:00 Rossglass County II vs Killough II Dunleath
14:00 Strangford II vs Valley Rangers Colts The Links Strangford

  • Results

McCalls Premier League
20/11/2021
Time Team vs Team Venue
14:00 Carryduff Athletic 0 - 6 Celtic Bhoys Loughmoss
13/11/2021
Time Team vs Team Venue
14:00 Ballynahinch Olympic Town 2 - 1 Carryduff Athletic Kilmore Playing Fields
14:00 Dundrum United 3 - 2 Rossglass County Dundrum Playing Fields
14:00 Newcastle Swifts 1 - 1 Ardglass Donard Park
06/11/2021
Time Team vs Team Venue
14:00 Ballynagross 4 - 0 Newcastle Swifts Mountain Quarter-Saul
23/10/2021
Time Team vs Team Venue
14:00 Ardglass 1 - 1 Celtic Bhoys The Meadow
14:00 Carryduff Athletic 1 - 3 Killough Loughmoss
14:00 Dundrum United 5 - 5 Ballynagross Dundrum Playing Fields
14:00 Rossglass County 1 - 2 Newcastle Swifts Dunleath
16/10/2021
Time Team vs Team Venue
14:00 Newcastle Swifts 2 - 1 Ballynahinch Olympic Town Donard Park
02/10/2021
Time Team vs Team Venue
14:00 Ballynahinch Olympic Town 0 - 4 Celtic Bhoys Kilmore Playing Fields
14:00 Carryduff Athletic 6 - 3 Rossglass County Loughmoss
25/09/2021
Time Team vs Team Venue
14:00 Ballynagross 8 - 0 Ballynahinch Olympic Town Mountain Quarter-Saul
18/09/2021
Time Team vs Team Venue
14:00 Ardglass 2 - 1 Rossglass County The Meadow
14:00 Ballynahinch Olympic Town 1 - 2 Dundrum United Kilmore Playing Fields
14:00 Carryduff Athletic 2 - 5 Ballynagross Loughmoss
11/09/2021
Time Team vs Team Venue
14:00 Celtic Bhoys 1 - 1 Ballynagross Ballyhornan
04/09/2021
Time Team vs Team Venue
14:00 Ardglass 5 - 1 Dundrum United The Meadow
14:00 Newcastle Swifts 1 - 1 Carryduff Athletic Donard Park
14:00 Rossglass County 1 - 5 Killough Dunleath
McCalls Division 1
20/11/2021
Time Team vs Team Venue
14:00 Ardglass II 7 - 3 Ballynahinch Utd Swifts The Meadow
14:00 Ballynagross II 2 - 1 Castlewellan Forest Mountain Quarter-Saul
14:00 Drumaness Mills Reserves 0 - 0 Saintfield United III Meadowvale
14:00 Mourne Rovers 2 - 1 Ballyvea II Carginagh Road
14:00 Newcastle Young Boys 1 - 1 Strangford Donard Park
13/11/2021
Time Team vs Team Venue
14:00 Ballynagross II 3 - 1 Celtic Bhoys Academy Mountain Quarter-Saul
14:00 Ballynahinch Utd Swifts 3 - 3 Ballyvea II Millbridge
14:00 Castlewellan Forest 0 - 3 Kilmore Rec II Bann Road
14:00 Saintfield United III 1 - 3 Strangford Saintfield United
06/11/2021
Time Team vs Team Venue
14:00 Castlewellan Forest 4 - 2 Saintfield United III Bann Road
14:00 Kilmore Rec II 3 - 1 Ardglass II Kilmore Playing Fields
14:00 Mourne Rovers 3 - 2 Celtic Bhoys Academy Carginagh Rd PF
14:00 Newcastle Young Boys 0 - 5 Ballyvea II Donard Park
14:00 Strangford 7 - 2 Drumaness Mills Reserves The Links Strangford
30/10/2021
Time Team vs Team Venue
14:00 Ballynahinch Utd Swifts 2 - 4 Castlewellan Forest Millbridge
14:00 Ballyvea II 2 - 1 Ardglass II Carginagh Road
14:00 Drumaness Mills Reserves 2 - 1 Celtic Bhoys Academy Meadowvale
14:00 Kilmore Rec II 0 - 2 Ballynagross II Kilmore Playing Fields
12:15 Newcastle Young Boys 3 - 1 Mourne Rovers Donard Park
23/10/2021
Time Team vs Team Venue
14:00 Castlewellan Forest 6 - 1 Drumaness Mills Reserves Bann Road
14:00 Celtic Bhoys Academy 6 - 0 Ballynahinch Utd Swifts Ballyhornan
14:00 Newcastle Young Boys 1 - 1 Saintfield United III Donard Park
14:00 Strangford 4 - 2 Mourne Rovers The Links Strangford
16/10/2021
Time Team vs Team Venue
14:00 Ardglass II 1 - 7 Castlewellan Forest The Meadow
14:00 Ballynahinch Utd Swifts 0 - 2 Ballynagross II Millbridge
14:00 Ballyvea II 7 - 3 Drumaness Mills Reserves Carginagh Road
14:00 Kilmore Rec II 0 - 3 Strangford Kilmore Playing Fields
14:00 Mourne Rovers 4 - 0 Saintfield United III Carginagh Rd PF
09/10/2021
Time Team vs Team Venue
14:00 Mourne Rovers 4 - 0 Ballynahinch Utd Swifts Carginagh Road
14:00 Strangford 3 - 3 Ballynagross II The Links Strangford
02/10/2021
Time Team vs Team Venue
14:00 Ballynahinch Utd Swifts 3 - 2 Ardglass II Millbridge
14:00 Ballyvea II 1 - 7 Ballynagross II Carginagh Road
14:00 Drumaness Mills Reserves 3 - 3 Newcastle Young Boys Meadowvale
14:00 Kilmore Rec II 2 - 2 Celtic Bhoys Academy Kilmore Playing Fields
25/09/2021
Time Team vs Team Venue
14:00 Ardglass II 1 - 2 Saintfield United III The Meadow
14:00 Ballyvea II 0 - 5 Strangford Carginagh Road
14:00 Castlewellan Forest 2 - 4 Celtic Bhoys Academy Bann Road
14:00 Kilmore Rec II 0 - 1 Ballynahinch Utd Swifts Kilmore Playing Fields
18/09/2021
Time Team vs Team Venue
14:00 Newcastle Young Boys 1 - 0 Ballynahinch Utd Swifts Donard Park
14:00 Saintfield United III 1 - 2 Ballyvea II Saintfield United
14:00 Strangford 2 - 2 Ardglass II The Links Strangford
11/09/2021
Time Team vs Team Venue
14:00 Ardglass II 1 - 1 Celtic Bhoys Academy The Meadow
14:00 Ballynagross II 4 - 1 Newcastle Young Boys Mountain Quarter-Saul
04/09/2021
Time Team vs Team Venue
14:00 Ballynagross II 3 - 0 Drumaness Mills Reserves Mountain Quarter-Saul
14:00 Ballynahinch Utd Swifts 2 - 2 Strangford Langley Road
14:00 Ballyvea II 1 - 4 Castlewellan Forest Carginagh Road
14:00 Celtic Bhoys Academy 6 - 0 Newcastle Young Boys Ballyhornan
14:00 Saintfield United III 2 - 4 Kilmore Rec II Bridge Centre Killyleagh
McCalls Division 2
20/11/2021
Time Team vs Team Venue
14:00 Ballynahinch Olympic III 2 - 1 Killough II Kilmore Playing Fields
14:00 Ballyvea III 3 - 0 Ballyhalbert Utd Carginagh Road
14:00 Celtic Bhoys Athletic 3 - 2 Valley Rangers Colts Ballyhornan
14:00 Dundrum United II 4 - 1 Cloughey FC Dundrum Playing Fields
14:00 Strangford II 6 - 0 Saintfield United Swifts The Links Strangford
14:00 Tollymore Forest 3 - 1 Dromara Village III Bear Park
13/11/2021
Time Team vs Team Venue
14:00 Ballyvea III 4 - 0 Ballynahinch Olympic III Carginagh Road
14:00 Cloughey FC 1 - 2 Celtic Bhoys Athletic Calhame Park
14:00 Killough II 5 - 0 Dundrum United II Millfield
14:00 Saintfield United Swifts 4 - 6 Rossglass County II Saintfield High School
14:00 Strangford II 2 - 6 Ballyhalbert Utd The Links Strangford
14:00 Tollymore Forest 1 - 4 Valley Rangers Colts Bear Park
06/11/2021
Time Team vs Team Venue
14:00 Ballyhalbert Utd 2 - 3 Ballynahinch Olympic III Calhame Park
14:00 Ballyvea III 4 - 2 Dundrum United II Carginagh Road
14:00 Saintfield United Swifts 1 - 3 Celtic Bhoys Athletic Saintfield High School
05/11/2021
Time Team vs Team Venue
20:15 Valley Rangers Colts 9 - 0 Rossglass County II Carginagh Road
30/10/2021
Time Team vs Team Venue
14:15 Tollymore Forest 6 - 1 Ballynahinch Olympic III Bear Park
14:00 Celtic Bhoys Athletic 10 - 0 Ballyhalbert Utd Ballyhornan
14:00 Killough II 4 - 0 Saintfield United Swifts Millfield
12:00 Ballyvea III 0 - 1 Valley Rangers Colts Carginagh Road
23/10/2021
Time Team vs Team Venue
14:00 Ballyhalbert Utd 6 - 1 Saintfield United Swifts Calhame Park
14:00 Dromara Village III 1 - 3 Tollymore Forest Bellsbridge
14:00 Killough II 2 - 1 Celtic Bhoys Athletic Millfield
16/10/2021
Time Team vs Team Venue
14:00 Ballynahinch Olympic III 2 - 6 Celtic Bhoys Athletic Kilmore Playing Fields
14:00 Cloughey FC 0 - 2 Killough II Calhame Park
14:00 Tollymore Forest 2 - 1 Strangford II Bear Park
09/10/2021
Time Team vs Team Venue
14:00 Ballynahinch Olympic III 2 - 1 Saintfield United Swifts Drumaness
14:00 Dromara Village III 0 - 2 Killough II Bellsbridge
14:00 Tollymore Forest 3 - 3 Cloughey FC Bear Park
02/10/2021
Time Team vs Team Venue
14:00 Ballyhalbert Utd 3 - 3 Tollymore Forest Calhame Park
14:00 Celtic Bhoys Athletic 4 - 1 Ballyvea III Ballyhornan
14:00 Rossglass County II 3 - 7 Dundrum United II Dunleath
14:00 Saintfield United Swifts 3 - 4 Valley Rangers Colts Saintfield High School
14:00 Strangford II 4 - 2 Ballynahinch Olympic III The Links Strangford
25/09/2021
Time Team vs Team Venue
14:00 Celtic Bhoys Athletic 7 - 1 Tollymore Forest Ballyhornan
14:00 Cloughey FC 4 - 2 Rossglass County II Calhame Park
14:00 Dromara Village III 2 - 2 Ballyvea III Bellsbridge
14:00 Dundrum United II 3 - 2 Valley Rangers Colts Dundrum Playing Fields
14:00 Killough II 6 - 0 Ballyhalbert Utd Millfield
14:00 Saintfield United Swifts 2 - 1 Strangford II Bridge Centre Killyleagh
18/09/2021
Time Team vs Team Venue
14:00 Cloughey FC 3 - 1 Ballyvea III Calhame Park
14:00 Killough II 5 - 0 Tollymore Forest Millfield
14:00 Saintfield United Swifts 2 - 4 Dromara Village III Saintfield United
14:00 Valley Rangers Colts 2 - 7 Celtic Bhoys Athletic Carginagh Road
04/09/2021
Time Team vs Team Venue
14:00 Ballyhalbert Utd 4 - 1 Dundrum United II Calhame Park
14:00 Dromara Village III 3 - 0 Ballynahinch Olympic III Bellsbridge
14:00 Killough II 9 - 0 Rossglass County II Millfield
14:00 Strangford II 1 - 4 Cloughey FC The Links Strangford
14:00 Tollymore Forest 1 - 2 Saintfield United Swifts Bear Park
14:00 Valley Rangers Colts 1 - 1 Ballyvea III Carginagh Road
NFU Mutual Bobby Dalzell Cup
19/11/2021
Time Team vs Team Venue
19:30 Dundrum United 1 - 4 Ardglass Ballyhornan
12/11/2021
Time Team vs Team Venue
19:30 Celtic Bhoys 4 - 0 Killough Ballyhornan
06/11/2021
Time Team vs Team Venue
13:30 Rossglass County 2 - 4 Dundrum United Dunleath
30/10/2021
Time Team vs Team Venue
13:30 Ardglass 7 - 0 Ballynahinch Olympic Town The Meadow
13:30 Saintfield United III 1 - 2 Killough Saintfield United
29/10/2021
Time Team vs Team Venue
19:30 Celtic Bhoys 7 - 0 Newcastle Swifts Ballyhornan
09/10/2021
Time Team vs Team Venue
13:30 Ballyhalbert Utd 1 - 7 Newcastle Swifts Calhame Park
13:30 Ballyvea II 3 - 3 Ballynahinch Olympic Town Carginagh Road
13:30 Castlewellan Forest 2 - 5 Ardglass Bann Road
13:30 Celtic Bhoys 7 - 3 Ballynagross Ballyhornan
13:30 Kilmore Rec II 4 - 5 Dundrum United Kilmore Playing Fields
13:30 Rossglass County 3 - 2 Carryduff Athletic Dunleath
13:30 Saintfield United III 5 - 2 Valley Rangers Colts Bridge Centre Killyleagh
02/10/2021
Time Team vs Team Venue
13:30 Killough 3 - 0 Mourne Rovers Millfield
11/09/2021
Time Team vs Team Venue
13:30 Ballynahinch Utd Swifts 1 - 7 Valley Rangers Colts Millbridge
13:30 Ballyvea II 8 - 0 Tollymore Forest Carginagh Road
13:30 Dromara Village III 3 - 4 Castlewellan Forest Bellsbridge
13:30 Drumaness Mills Reserves 5 - 6 Ballyhalbert Utd Meadowvale
13:30 Mourne Rovers 5 - 1 Strangford Carginagh Rd PF
13:30 Saintfield United III 3 - 2 Cloughey FC Bridge Centre Killyleagh


 

 

Newcastle and district amateur football league
powered by Sportlomo